Shadow
 • 881_FUAT HİT2.JPG
 • 722_S0229134.JPG
 • 136_S0239135.JPG
 • 533_S0316080.JPG
 • 120_S0326082.JPG
 • 444_DSC_0716.JPG
 • 899_DSC_0749.JPG
 • 363_2013-04-05 01.52.46.jpg
 • 176_DSCF0646.JPG
 • 432_S0309142.JPG
 • 585_inlice (1).JPG
 • 823_IMG_8549-16.jpg
 • 560_P1090822.JPG
 • 566_Untitled_Panorama1.jpg
 • 213_S0356149.JPG
 • 247_2013-03-19 22.29.57.jpg
 • 846_S0106048.JPG
 • 62_DSCF0306.JPG
Shadow

Haydi...Işık Ülkesi ''LYKIA' da buluşalım...

Text

         Otelimiz Göcek bölgesinde "boutique" tarzında, plaja yürüyüş mesafesinde, temizlik ve konforun yemyeşil bir doğanın içinde sunulduğu, huzur ve güven içinde konaklayabileceğiniz bir aile işletmesidir. 
Tatil tercihiniz doğallık ve sakinlikten yana ise,
Başka türlü bir şey benim istediğim diyorsanız, Hotel DaLos tam size göre...
Otelimiz denize doğru uzanan etrafı çam ağaçlarıyla çevrili yemyeşil bir vadinin içinde.

        İster hayıt, günlük kokusu, kuş sesleriyle birlikte yürüyerek ulaşağınız İnlice plajında denizin ve güneşin tadını çıkarın, isterseniz tembellik hakkınızı kullanıp, tüm odalarında balkonu bulunan, doğa-deniz manzaralı, klimalı, özellikle çocuklu ailelerin rahat edebileceği genişlikte, özenle dekore edilmiş rahat ve konforlu 12 odamızdan birinde yan gelip yatın. Dilerseniz dışarıda çeşit çeşit bitkilerin, meyve ağaçlarının yer aldığı geniş bahçemizde hamak keyfi yapın, doğayla bütünleşin yada fitness salonumuzda spor yapın. Günlük yaşamın koşturmacası içinde zaman ayıramadığınız hobilerinize zaman ayırın, bunun için hobi-aktivite merkezimiz hizmetinizde. Yetişkinler için ayrı, çocuklar için ayrı emsallerine göre oldukça büyük havuzumuzda yüzmenin, serinlemenin, güneşlenmenin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Otelimiz önemli turizm destinasyonların tam ortasında, bir çok yere çok yakın, ölüdeniz, kayaköy, saklıkent, dalyan, xantos, patara kelebekler vadisi günübirlik gezintiler için ulaşılabilir mesafede, ve Göcek'in destansı güzellikteki Mavi Tur, Göcek'e gelipte yapmadan olmaz, yapsanızda bir defa yapmakla tadına da doyulmaz...

Yüzme havuzumuzun hemen yanı başında yer alan Dalos Restaurant kafe & bar gün 24 saat hizmetinizde.
Mavi turun en özel seyir rotası, uğrak noktası Göcek’ teyiz ve Göcek’in plaja en yakın oteliyiz. Gezmek, görmek, keşfetmek için Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Dalyan, Saklıkent, Tlos, Patara, Xantos günübirlik olarak gidip-dönülebilir uzaklıkta. 
Keyif ve huzur dolu bir tatil için neye ihtiyacınız var ise, biz sizin yerinize düşündük,
Size kalan;
Hotel Dalos ta tatilin keyfini çıkarmak…

Göcek Hakkında

Işık Ülkesi “Lykia’ya” hoş geldiniz...


Göcek;

Yemyeşil çam ormanları, yeşil ve mavinin uyumla birbirine karıştığı sıcacık denizi ve tarihi atmosferiyle dünya çapında bir üne sahip. Günübirlik turlarla, Göcek etrafında yer alan Göcek Adası, Tersane Adası, Domuz Adası, Yassıca Adaları, Zeytinada, Kızılada, Tavşan Adası ve Katrancık Adası gibi bir çok adayla tanışabilir, Osmanağa Koyu, Boynuz Bükü, Bedri Rahmi, Sıralı, Sarsala, Manastır ve Göbün Koyları'nın dillere destan güzelliğine şahit olabilirsiniz. 

Birbirine yakın mesafede olan adalar arasında yüzebilir, Kleopatra Hamamı'nda güzelliğinize güzellik katabilir, uzun yürüyüşlerle Tersane Adası’nda eski Rum yerleşim kalıntılarıyla tarihe geri dönebilir, buradaki meşhur restoranlarda mola vererek, Sarsala Koyun'da bulunan iskeleden bakir denize atlayabilir, Göcek'e olan aşkını dizelere döken Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan adını alan koyda şiirsel bir gün geçirebilirsiniz. 
Antik Likya uygarlığının sınır kentlerinden olan Daidala’ dayız.

Tarihi M.Ö 1400’e kadar giden Likya yerleşim yerleri Tlos, Pinara, Sidyma, Letoon, Xsanthos, Patara, Cadianda, Daidela onca savaşlara ve depremlere direnircesine hala buradayız demekte ve her sene binlerce insanın ziyaretçi akınına uğramaktadır.


Otelimizden bu çok özel tarihi mekânlara günübirliğine yolculuk etmek mümkün. 
Otelimiz bir tarafı Dünyanın 3 bölgesinde ve Türkiye’de ise sadece Marmaris - Fethiye arasında yetişen ve dünyanın en çok oksijen üreten ağacı olarak bilinen Günlük ağaçları ormanı (Koruma altındadır), ortada İnlice kumsalı ve diğer tarafı Çam ormanları ile çevrili doğal bir vadide yer almaktadır. 

Doğa, dağ yürüyüşleri, bisikletle yakın çevre-doğa turları yapmak için ideal bir konumdayız. Nehir kıyısından yürüyerek ya da bisikletle denize ulaşabilirsiniz. 

Göcek; mavinin ve yeşilin birbiriyle bütünleştiği koyları ve irili ufaklı adalarıyla tam bir yer yüzü cennetidir. Göcek denilince ilk akla 

gelen Yassıcalar; İrili ufaklı 5 adacıktan oluşmuş olup, tekne turlarının çok özel uğrak noktasıdır. Güney – Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için idealdir. Birbirlerinden daracık boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, her dönemeçte yeni bir güzellikle karşılaşmak doyumsuz bir macera gibidir. Hele mehtaplı bir gecede yassıcalar da demirlemişseniz kendinizi hayal dünyasında sanabilirsiniz


1950’lili yıllarda Halikarnas Balıkçısı takma adını kullanan Cevat Şakir Kabaağaçlı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Azra Erhat gibi hümanist aydınların balıkçı ve süngerci tekneleri ile ilkel koşullarda başlattıkları Mavi Yolculuğun amacı eğlenceden çok Ege kıyılarını tanıtmak, doğadan kopan insanı, doğa ile yeniden buluşturmaktı. 

1974 yılında yine böyle bir geziye çıkan ve Göcek koylarını da gezen Türk Edebiyatının ve Resim sanatının sayılı ustalarından Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun konakladığı eski adı Taşyaka olan koy, ustanın gürül gürül akan çeşmenin yakınındaki büyükçe bir kaya parçasına yaptığı bir balık resmi (içinde ayrıca altı adet ayrı deniz hayvanını barındıran) nedeni ile bu tarihten itibaren Bedri Rahmi koyu olarak anılmakta ve yaptığı balık resmi ise mavi yolcuları ve adalar turu yapanları selamlamaktadır.

Köyceğiz Gölü’nü denize bağlayan ve antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısında şirin bir tatil beldesi, doğa tutkunlarının gözdesidir Dalyan. Sazlıklar içinde tekneyle nehir turu yapmak, antik Kaunos kentini ziyaret etmek, çamur banyosunda güzelliğinize güzellik katmak, caretta carettaların uğrak ve yumurtlama mekânı İztuzu kumsalında deniz-güneş keyfi yapmak… hepsini bir gün içinde yapabilirisiniz.

Dalyan İztuzu kumsalı, koruma altında bulunan Akdeniz kaplumbağalarının yumurtlama yeridir. Soylarının korunması adına yumurtadan çıkan yavruların denize ulaşımı sırasında gönüllüler yardımcı olmaktadır. İsterseniz bu anı beraberce yaşayabilirsiniz. 

Muğla ili kuşların göç yolları üzerinde bulunmaktadır. Zengin sulak alanları ve koyları ile kuşların en önemli konaklama ve kuluçka alanlarından biri olup kuş gözlemcilerine çok güzel fırsatlar sunmaktadır. 

Duvarlarının cennete dokunduğu söylenen Kelebekler vadisi, adını “Jarsey Tiger ” Aslan Kelebeğinden almıştır. Haziran ve Ekim aylarında yüzlercesinin koloniler halinde bulunması izleyenleri hayran bırakmaktadır. 

Türkiye’nin en uzun kanyonu olan Saklıkent, 18 Km’lik uzunluğundadır. Ortalama olarak 200mt yer yer 600mt’ye çıkan yüksekliğinde zaman zaman gökyüzü gözükmemektedir. Güneşin en yüksek olduğu dönemlerde havanın serinliğinden burada üşüyebilirsiniz.

Eski adı Levissi yada Karmylassos olan Kayaköy Osmanlı’nın son dönemlerinde nüfusu 3000 ne ulaşmış bir köydür.2 büyük Kilise, 14 Şapel, 2 okul, 2 çeşme, 2 yel değirmeni, 1000 civarında ev 1957 Fethiye depreminde büyük zarar görsede canlı bir müze niteliğindedir.

Ölüdeniz kumsalı 2006 yılında %82 oyla dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Belde Likya’lılarda Işık ve Güneş diyarı, Ortaçağ’da ise Uzak diyar olarak tanınır. Türkiye’de bulunan deniz kulağı “Lagün” oluşumlarından biridir. 

Göcek-İnlice yerleşim bölgesi eki Likya Uygarlığı ile Kaunos Uygarlığının sınırlarının arasında yer almakta olup, merkezi eski bir Likya şehri olan Daidala’dır. Antik Daidala şehrinin merkezi halen İnlice Köyü sınırları içinde bulunan Asar tepesi olarak bilinen kayalık yamaç bölgede bulunmaktadır.

Söylencelerde adı geçen Yunan Heykelci ve Mimar Daedalos’un mitolojik hikayesinin sonunda bu bölgeye yerleştiği ve yörenin Likya haritalarında  görülen isminin de Daedela olarak buradan alındığı, tahmin edilmektedir.

Daedela antik kentinin merkezinin, Asar (Akretepe) denilen yükseltinin etrafında olduğunu antik duvar kalıntıları ve sarnıçtan anlıyoruz. Eski çağlarda insanlar öldüklerinde cesetleri dağılmadan kalırsa tekrar dirileceklerine inanıldığından,mezarlar ulaşılması zor yerlere yapılmışlardır. İnlice’de de ulaşımı olmayan kaya mezarları olduğu gibi Fethiye’de ki ünlü Amintas (Amynthas) kaya mezarı ve Likya kentleri olan Myra ve Kaunos mezarları ile büyük benzerlik göstermektedir. 

Bu  benzerlik İnlice köyünün antik tarihini M.Ö.4-5 yy’la kadar götürür.

Ayrıca İnlice Köyü’nün önemli bir eski çağ ticaret merkezi olduğunu İnlice Koy’undaki kale-han kalıntılarından anlıyoruz. 

Bu gün hala sağlam duvarları ile güneydoğu kulesinin yuvarlak yapısı ve pençeleri (Mazgal) görülebilir.

Dört köşesinde dört kulesi olan avlulu hanın büyüklüğü buranın bir ticaret merkezi olduğunun kanıtıdır. Deniz içindeki (koyun ortasında) blok kayalar liman kalıntıları olmalıdır. 

Bu bölgede bulunan ürünlerin, özellikle gemi yapımında kullanılan ağaçların bu limandan ihraç edildiği anlaşılır. Zaten çok yakında halen adı Tersane adası olan ada bulunmaktadır.